Кошик
591 відгук
«1000 volt» - продажа кабельной продукции в Украине
Графік роботи
 • Понеділок
  Вихідний
 • Вівторок
  08:0018:00
 • Середа
  08:0018:00
 • Четвер
  08:0018:00
 • Пʼятниця
  08:0018:00
 • Субота
  09:0018:00
 • Неділя
  09:0018:00
Контакти
+380 (66) 417-51-46
«1000 volt» - продажа кабельной продукции в Украине
Дмитрий
ул. Героев Труда, 15, Харків, Україна
1000volt.in.ua@gmail.com+380664175146

Як обжати інтернет кабель своїми руками на 4 або 8 проводів

Як обжати інтернет кабель своїми руками на 4 або 8 проводів

➤ Обжим інтернет кабелю - що для цього потрібно

➤ Схема, як обжати інтернет кабель 4 дроти

➤ Розпинування інтернет-кабелю на 8 жил

➤ Як обтиснути інтернет-кабель без обтискання

 

Для цієї мети розбираються у схемі з'єднання, готують необхідні інструменти і складові. Про те, як виконати прямий обтиск по кольорах, далі йтиметься. Якщо потрібно підключити два комп'ютери, слід використовувати перехресний тип обтискання кабелю.

Для виконання роботи необхідно підготувати:

 • конектори;
 • крімпери;
 • мережевий кабель;
 • прес-кліщі;
 • викрутку.

Як дроти для з'єднання пристрою виступає LAN кабель витої пари. Розпинування проводиться у різний спосіб, які будуть розглянуті далі. Вони дозволяють з'єднати комп'ютер з роутером, або зробити пару двох ПК між собою. Для виконання завдання важливо використовувати лише якісні компоненти та інтернет-кабель для забезпечення безперебійної подачі сигналу. Оригінальні елементи для роботи варто придбати в інтернет магазині, який має сертифікати на свою продукцію.

 

Обжим інтернет кабелю - що для цього потрібно


Варто зазначити, що інструменти для обтиску інтернет-кабелю коштують чималі гроші. Усі складові необхідно купувати лише у разі професійної діяльності. Якщо робота виконується в домашніх умовах, можна обійтись підручними засобами.

Гострим ножем знімають ізоляцію з дроту, розташовують по порядку. Використовуючи викрутку, кабель притискають і обтискають нею контакти так, щоб вони були вперті в жили. Для роботи потрібно запастися кабелем кручена пара. Краще придбати його із запасом. Також важливо мати якісні конектори. Для одного мережного дроту потрібно два компоненти. Але з огляду на той факт, що конектори одноразові, краще придбати вироби на кілька штук більше, ніж потрібно. Використовується модель RJ-45.

 

 

 

Обжим крученої пари виробляють за допомогою викрутки або професійного кримпера. Для підрівнювання дроту краще мати при собі шматочки. Їх можуть замінити ножиці чи гострий ніж.

Для контролю якості установки рознімань важливо використовувати тестери кручений пари. Достатньо мати найпростішу модель.

 

Схема, як обжати інтернет кабель 4 дроти


Найчастіше провайдери використовують для підключення проводового інтернету кабель на 4 дроти. Він використовується передачі інформації до 100 Мбіт/с. Інструменти, які потрібні для обтискання дроту, такі ж, як і для роботи з восьмижильним. Найчастіше кручена пара на 4 жили використовується у приватних будинках чи офісах.

 

 

Варто відзначити, що підключення мережевого кабелю LAN на 4 жили ідентична роботі з проводом на 8 жил. Основною відмінністю є кількість пар. Також швидкість проведення інформації суттєво відрізняється. Під час роботи підключення інтернет-кабелю з наконечником відбувається, пропускаючи окремі контакти.

У разі обриву дроту можна використовувати пропущені контакти для фіксації.

 

Розпинування інтернет-кабелю на 8 жил


Для виконання розпинування інтернет-кабелю на 8 жил з урахуванням специфікації передбачено кілька колірних схем обтиску LAN кабелю. Головне, щоб жили збігалися між собою обома кінцями. Для цього необхідно звернути увагу на колірну схему.

 

 

Для роботи можна вдатися до прямого або кросового способу обтиснення. Перший варіант використовується для зв'язку інтернет-обладнання між собою або ПК. Схема обтиснення дроти для цього методу однакова на обох кінцях, а кросовий спосіб має на увазі використання на одному кінці метод У вона іншому А.

Роботу з розпинування інтернет-кабелю на 8 жил починають зі зняття шару ізоляції, відступивши від кінця 2 см. Завдання виконуємо обережно, щоб не пошкодити оболонку жил, що вкрай небажано. Тепер потрібно вирівняти їх і розкласти в порядку, в якому розташовані кольори за схемою. Кінці обрізають, беруть конектор в руку так, щоб фіксатор був розташований знизу.

 

 

Тепер кабель обережно заводять у деталь кожного каналу. Потрібно стежити за тим, щоб кожна жила досягла контакту. Інакше будуть проблеми з передачею сигналу. Лінія зрізу жил повинна бути строго перпендикулярною до осі самого кабелю. Якщо згаяти цей момент, деякі жили можуть залишитися не обтиснутими.

Щоб добре зафіксувати провід у конекторі, заводять оплетку під нього. На завершальному етапі конектор розміщують у прес-кліщах у гнізді з позначкою «8Р» і затискають до упору, поки не пролунає слабке клацання. Далі потрібно перевірити цілісність готового елемента та випробувати його на розрив, потягнувши злегка провід та роз'єм. Якісне опресування витримує навіть фізичний вплив.

Під час перевірки свічення зелених вогників має бути симетричним, що говорить про цілісність провідника. Якщо одна з жил не обжата, індикатор може не спалахувати. Червоний сигнал свідчить про перехрещення дроту або замикання.

 

Як обтиснути інтернет-кабель без обтискання


Якщо під рукою немає професійного інструменту (кримпера), виконати обтиск інтернет-кабелю можна і обійтися без прес-кліщів, дотримуючись простих порад. Потрібно зняти зовнішню ізоляцію з кручений пари на довжину не більше 2 см і легенько обрізати зайве по колу. Далі розправити проводки та виставити їх, щоб добре орієнтуватися за кольором. Вони мають бути рівномірно розподілені між собою, не переплітаючись. Далі їх акуратно підрізають, залишивши сантиметр. Роботу краще проводити кусачками чи гострими ножицями. На крайній випадок можна вдатися до ножа із гострим лезом.

 

 

Далі необхідно перевірити правильність розташування проводки за схемою та вставити її в конектор. Сам елемент тримають клямкою від себе і вставляють проводки до упору. Якщо все зроблено правильно, вони повинні повністю увійти в поглиблення та впертись у передню стінку запчастини. Тепер використовуючи викрутку або інший відповідний предмет по черзі вдавлюють контакти. Вони повинні не просто зрівнятися з корпусом деталі, а бути злегка розташованими в поглибленні. Завершивши обтискання кожного дроту, засувають фіксатор. Його вдавлюють усередину та затискають ізоляцію. Тепер можна перевірити кабель, підключивши його до маршрутизатора. Роботу цілком під силу виконати кожному охочому з першого разу без професійних інструментів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner