Кошик
601 відгук
«1000 volt» - продажа кабельной продукции в Украине
Графік роботи
 • Понеділок
  Вихідний
 • Вівторок
  08:0018:00
 • Середа
  08:0018:00
 • Четвер
  08:0018:00
 • Пʼятниця
  08:0018:00
 • Субота
  09:0018:00
 • Неділя
  09:0018:00
Контакти
+380 (66) 417-51-46
«1000 volt» - продажа кабельной продукции в Украине
Дмитрий
ул. Героев Труда, 15, Харків, Україна
1000volt.in.ua@gmail.com+380664175146

Як зробити з одинарної розетки подвійну

Як зробити з одинарної розетки подвійну

☑ Як правильно замінити одинарну розетку на подвійну: що потрібно знати

☑ Поетапне керівництво: як з одинарної розетки зробити подвійну

☑ Що слід врахувати при заміні одинарної розетки на подвійну

 

Наслідуючи поетапну інструкцію, можна виконати завдання, не вдаючись до допомоги електрика. Для роботи важливо запастися необхідними інструментами та витратними матеріалами.

Якщо потрібно зробити з одинарної розетки подвійну, для цього слід дотримуватись теорії та знати правила безпеки. Така ситуація виникає, коли у вітальні або іншій кімнаті одночасно експлуатується кілька побутових приладів і одна розетка не може виконати поставлене завдання. Про те, як виконати роботи і що для цього потрібно, далі йтиметься. Перевагою такої ситуації стане експлуатація декількох приладів без руйнування обробки стіни.

Слід розуміти, що конструкції бувають відкритого та закритого типу. Перший варіант є найпоширенішим, а другий має на увазі наявність спеціальних шторок і ідеально підходить для встановлення у квартирі, де є діти.

 

Як правильно замінити одинарну розетку на подвійну: що потрібно знати


Перш, ніж приступити до заміни одинарної розетки на подвійну, необхідно визначити за допомогою тестера, де є нуль і фаза. Для цього забирають кришку, виконують вимірювання за допомогою приладу. На нейтральній фазі провід не вказує світловий сигнал. Здвоєна розетка є конструкцією з одним затиском, яка обладнана розподільними планками.

 

 

Потім лінію важливо обов'язково знеструмити через лічильник, змінивши положення важелів автомата на нижню позицію. Якщо фази присутні, важливо знеструмити всі автомати.

Далі необхідно запастися наступними інструментами та розхідниками:

 • пасатижами;
 • плоскою хрестоподібною викруткою;
 • невеликим ножем для зачистки дроту;
 • ізоляційною стрічкою;
 • розеткою (наявність заземлення у ній обов'язково).

Під час виконання роботи важливо пам'ятати правила розведення дроту. Справа розташована фаза, а ліворуч нейтральний кабель. Заземлюючий провід приєднують до верхньої або центральної області приладу. Якщо була встановлена ​​розетка із заземленням, важливо віддати перевагу такому ж механізму.

 

 

Якщо потрібно замінити одинарну розетку на подвійну із заземленням, необхідно звернути увагу на наявність проводки жовто-зеленого кольору. У деяких старих будинках розетки із заземленням можуть не використовуватись.

 

Поетапне керівництво: як з одинарної розетки зробити подвійну

 

 1. Демонтаж старого пристрою. Необхідно зібрати одинарну розетку, відкрутивши гвинт на декоративній захисній кришці. Якщо вона була із заземленням, перекручують двоколірний провід до клеми заземлення, інші дроти приєднують до клем розетки. Коли пристрій був без нього, у корпусі є лише два дроти, які прикручуються до силових контактів.

 

 

 1. Очищення. Щоб забезпечити правильне двополюсне з'єднання проводів, кабель розкривають і за допомогою гострого ножа видаляють ізоляцію, оголюючи серцевину на 1 см. Не потрібно залишати надто довгий запас, щоб згодом було комфортно підключити розетку.
 2. Розміщення дротів. У процесі заміни одинарної розетки на подвійну необхідно приділити належну увагу розміщенню ізоляційних кабелів у корпусі. Вони повинні бути акуратно згорнуті без перегинів та розташовані під кріпильними болтами.

 

 

 1. Кріплення конструкції. Розетку обережно укладають у підрозетник, розташовуючи дроти у положенні, щоб вони не були передавлені кріпленнями механізму. Конструкцію вирівнюють і закріплюють за допомогою розпірних лапок або гвинтів, що є найбільш міцним і безпечним методом.

 2. Завершальний етап. На ньому відбувається встановлення та затягування лицевої панелі шурупами. Важливо, щоб розетка була розташована рівно і міцно, щоб у процесі експлуатації конструкція була пошкоджена або вирвана з вмістом. Для цього використовують алебастр, який розводять водою до стану густої пасти. Сумішю намазують отвір і вставляють підрозетник, вирівнюючи його за рівнем.

 

 

Тепер можна розпочати вмикання автоматів і перевірити саму розетку в роботі. Під час діагностики встановленої розетки не варто використовувати дорогу побутову техніку. Для цього краще взяти настільну лампу або інший простий механізм.

 

Що слід врахувати при заміні одинарної розетки на подвійну


Від заміни одинарної розетки на подвійну слід відмовитись у тому випадку, якщо планується одночасна експлуатація двох приладів з різною потужністю. Пристрій передбачає однакову напругу, але сила струму в кожному з осередків залежатиме від сусіднього навантаження. Тому важливо розуміти, яку потужність мають прилади, які будуть експлуатуватися.

Під час роботи використовується кабель однакового перерізу. Важливо розуміти, що зробити з розетки одинарної подвійну не можна, якщо сумарна потужність пристрою перевищує 2,2 кВт або до пральної машини потрібно підключити бойлер. У цих випадках необхідно здійснити монтаж окремої гілки від розподільного короба. Інакше внаслідок перенапруги може виникнути пожежа. Дотримуючись простих правил роботи, можна виконати завдання самостійно.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner